Mavi Yolculuk

0
110

Mavi Yolculuk Hakkında

Bodrum Mavi Yolculuk Turları Bodrum yapımı 6-8 kabinli , 12-16 kişilik gruplarla Gulet yatlarla yapılan Bodrum‘dan , Göcek, Marmaris Fethiye ve Antalya ya kadar muhteşem, keyifli her gun , her saat manzaranın değiştiği mavi yesil turkuaz koylarda yapılan bir gezidir.

Mavi Yolculuk için iki tercihiniz vardır.

Mavi Yolculuk
Mavi Yolculuk

Özel Gulet kiralamak: 3 kabin 6 kişiden ; 8 kabin 16 kişiye kadar olan kapalı gruplar icin idealdir. Mavi Yolculuğu ilk başlatan ve tanıtan Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen ünlü yazar-hikayeci Cevat Şakir Kabaağaçlı’dır.bodruma sürgün gonderildiği yıllarda surgunu keyfe donusturup dunyanin en guzel koylarinin Bulundugu Gökova korfezinde arkadaslariyla ilk mavi turu baslatmıstır. ilk yılarda kucuk sünger teknesiyle baslayan Mavi yolculuk gunumuzde 16 metrreden baslayıp 35 metrelere cıkan guletlerlerle dünyada sadece türkiyeye ozgu bir seyahat biçimini almıstır.

Mavi Yolculuk
Mavi Yolculuk

Tatili geçirmek üzere denizi , dogayı seçmenin pek çok nedeni vardır. Bir kere, deniz zevkin ta kendisidir… Dalgaların, rüzgârın ve yelken açmanın yarattığı iç rahatlığının birbirlerine karışımı bir başkadır; tekbaşınalık ve kendine yeterlilik duyguları, doğayla başbaşa iletişim, arkadaşlarla birarada olmak ve kişinin kendi kendineliği, deniz üstünde doruğa ulaşır.
Tekneyle gezinmek için, taptaze esen rüzgârın, pırıl pırıl suların ve bol güneşin olduğu pek çok güzel yer vardır. Peki, öyleyse neden ille de Türkiye’nin Ege kıyıları seçilir? Nedeni, yalnızca tekneyle gezmek değildir, çünkü dünyanın pek çok kıyısında bu zevk tadılabilir; ancak, demir atıldıktan sonra yaşanılanlar önemlidir.

Mavi Yolculuk
Mavi Yolculuk

Ege kıyıları boyunca koyların ıssızlığı, dunyada sadece buraya özgü turkuaz renkli deniz, görülmesi gereken tarihsel yerler … Tüm bunlar ege ve akdenzi , bodrumdan Antalya ya deniz yoluyla dolaşmayı çok özelleştirir. Ege ve akdenizin bodrum,Marmaris ,Fethiye ve gocek kıyıları, doğası, tarihi ve konukseverliği ile, benzer yörelerden farklıdır. Buralara kolayca gelinebilir.

Geldikten sonra da, modern dünyanın dert ve problemlerinden uzaklaşılır. Knidos , myndos ,olimpos,ceramos , Phaselis hydras , bodrum sualtı müzesi ,bodrum antik tiyatro ,dünyanın 7 harikasından biri bodrum Mausoleum Antik tarih,çamur banyolari Cleopatra nın denize girdiği tenha ve sessiz koylar ve mavi yesil her gun degişik bir koyda uyanmanın keyfi ; Şehirlerin itiş kakışından ve telaşlı sayfiyelerden yalnızca kısa bir mesafedeki bu yerler, en yorgun konukların bile dinlenmesine fırsat verir.

Mavi Yolculuk
Mavi Yolculuk

Mavi Yolculuk, bir başka yerde asla görülemeyecek keşifler , manzaralar , adalar , koylar görüleceğini n garantisidir

Pırıl pırıl bir denizde yüzmek … her gün degişik bir koyda degişik manzarada uyanmak sesizlikte kitap okumak Sabahın erken saatlerinde balık avlamak için mavi yolculuk idealdir . Maske , snorkel ve paletlerle yüzerek su altı dünyasını keşfe çıkabilirsini veya karaya çıkarak doğayı keşif gezisi yapabilirsiniz. Teknenin bağlı bulunduğu koy, fotoğraf çekerek değerlendirebileceğiniz harika panaromik görüntü içindedir.

Her gün bir değişikliktir. Lütfen mavi yolculuğun asıl amacının dinlenmek ve rahatlamak olduğunu unutmayın . Spor , eğlence ve diğer aktivitelerin sadece sıkıldığınızda yapılabilecek eğlenceler olduğunu unutmayın.