bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

KADIKALESİ

KADIKALESİKadıkalesi Berrak bir deniz ve narenciye bahçeleriyle çevrili eşsiz bir tatil ve dinlence bölgesidir Kadıkalesi.

Yapıların çogu helenistik döneme ait olan Kadıkalesi’nde, önemli kararlar almak üzere kadılar bu binalarda toplanır ve görüşürlermiş. İsmini de buradan alan Kadıkalesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde en özel ve en önemli kararların alındığı bir bölge olmuştur.

Ayrıca Osmanlı döneminde donanmanın ikmal bölgesi olarak kullanılmış, sonrasında Kos Adası ve Kalimnos Adası ile sınır ticaretinde önemli roller üstlenmiştir. Tüm bu tarihi dokunun halen capcanlı durduğu Kadıkalesi sizleri büyüleyecek...

Peksimet köyü yalısı olarak da bilinen Kadıkalesi, çok eski bir yerleşim bölgesi olmakla birlikte önemli bir ticaret merkezidir. Bodrum yarımadasının en batı ucunda yer almakta olan Kadıkalesi, Yunanistan adalarına sınır bir köy konumunda bulunur, ve Turgutreis ile Gümüşlük arasında yer almaktadır.

{gallery}yarimada/kadikalesi{/gallery}

Yakın dönemde inceleyecek olursak; Kadıkalesi, Bodrum’un sebze ve meyve merkezi konumundadır.

Turizm açısından da çok önemli bir konuma sahip olmakla birlikte, eşsiz güzelliğiyle tüm yerli/yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Kıyı şeridini sarıp sarmalayan otel ve restaurantları, mavi ve yeşili birleştiren el değmemiş bakir doğal güzelliği ile gezilesi ve görülesi bir bölgedir.

Kadıkalesi’nden denize açılmak, sizlere eşsiz bir deneyim sunacaktır. Bu tertemiz ve bir benzeri daha olmayan bölgede modern ve huzurlu bir tatil fırsatı yakalayacaksınız.

Bodrum’a 21km, Gümbet’e 19km, Bitez’e 18km, Ortakent’e 17km, Karaincir’e 23km, Akyarlar’a 16km, Turgutreis’e 3km, Gümüşlük’e 2km, Yalıkavağa 12km, Gündoğan’a 16km, Türkbükü’ne 19km, Gölköy’e ise 19km mesafede yer almakta olan Kadıkalesi, bu eşsiz güzellikteki bölgelere olan yakınlığıyla da sizlere ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Kadıkalesi - Yapıların çogu helenistik döneme ait olan Kadıkalesi’nde, önemli kararlar almak üzere kadılar bu binalarda toplanır ve görüşürlermiş. İsmini de buradan alan Kadıkalesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde en özel ve en önemli kararların alındığı bir bölge olmuştur. Ayrıca Osmanlı döneminde donanmanın ikmal bölgesi olarak kullanılmış, sonrasında Kos Adası ve Kalimnos Adası ile sınır ticaretinde önemli roller üstlenmiştir. Tüm bu tarihi dokunun halen capcanlı durduğu Kadıkalesi sizleri büyüleyecek...

Kadıkalesi - Bodrum’a 21km, Gümbet’e 19km, Bitez’e 18km, Ortakent’e 17km, Karaincir’e 23km, Akyarlar’a 16km, Turgutreis’e 3km, Gümüşlük’e 2km, Yalıkavağa 12km, Gündoğan’a 16km, Türkbükü’ne 19km, Gölköy’e ise 19km mesafede yer almakta olan Kadıkalesi, bu eşsiz güzellikteki bölgelere olan yakınlığıyla da sizlere ulaşımı kolaylaştırmaktadır.