bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

GÜMBET

GÜMBETGümbet - Bodrum a uzaklığı 3 km’dir. Özel aracınız yok ise yürüyerek ya da dolmuş seferleriyle rahatça ulaşabilirsiniz.

Gümbet Bodrum'a yürüme mesafesinde bir eğlence merkezi. Bir zamanlar inlerle cinlerin top oynadığı Gümbet, zaman içinde otel motel ve tatil evleriyle dolmaya başladı. Bodrum aşırı kalabalıklaşıp, Kale'yle Halikarnas Disco arasındaki güzelim sahilde denize girilemez olunca Gümbet'e rağbet daha da arttı.

GümbetGümbet Bodrum'a yürüme mesafesinde bir eğlence merkezi. Bir zamanlar inlerle cinlerin top oynadığı Gümbet, zaman içinde otel motel ve tatil evleriyle dolmaya başladı. Bodrum aşırı kalabalıklaşıp, Kale'yle Halikarnas Disco arasındaki güzelim sahilde denize girilemez olunca Gümbet'e rağbet daha da arttı.
Barlar Sokağı'nda bar kalmadı eğlence Gümbet'e taşındı.

Bodrum'daki Barlar Sokağı'ndaki barların butik olmasından sonra Gümbet'in eğlencesi öne çıkmış durumda. Burada yan yana onlarca bar ve disko bulunuyor. Neredeyse sabaha kadar açık olan mekanlarda çok ucuza saatlerce eğlenebilirsiniz.

GümbetÜstelik çoğunluğu yabancı turistlerle dolu olan bu mekanlar çok eğlenceli. Gümbet'teki barlarda içki fiyatları 2 milyondan başlıyor ve 10 milyonu geçmiyor. 2 milyona büyük bira, 4 milyona enerji içecekli votka, 5-6 milyona viski içebiliyorsunuz. Şimdi de Gümbet'in en gözde diskosu olan Mystery'den biraz söz edelim.

{gallery}yarimada/gumbet{/gallery}

Gümbet'in tam merkezinde bulunan Mystery akşam 21.00'den sabah 05.00'e kadar açık. İyi bir DJ'i var. Pist ve barın üstü sürekli dans eden genç kız ve erkeklerle dolu. Müşterilerin büyük çoğunlu yabancı turistlerden oluşuyor.

Burada bira 6, yerli içkiler 7.5 milyon, kokteyl ve yabancı içkiler ise 10 milyon lira.

GümbetSekiz yıldır hizmet veren diskonun sahipleri Levent ve Murat Gökyokuş kardeşler, Gümbet'te genellikle yabancı turistlerin eğlendiğini ama son iki yıldır yerli turistlerin da artık ilgi göstermeye başladığını söylüyor.

Gümbet'in gece hayatından söz etmişken biraz da gündüzünü anlatalım.

Metrelerce uzanan kumsalın tamamında minderli şezlong ve şemsiyeler bulunuyor.

Hiçbir ücret ödemeden faydalanabiliyorsunuz. Ancak sahil boyunca dizilmiş restoran ve cafelerden birşeyler yiyip içmek zorundasınız.

Ama merak etmeyin hem yiyecek hem de içecek fiyatları uygun.

Yarı yarıya turist dolu olan Gümbet plajında 5 ile 15 milyon arasında karnınızı doyurabilirsiniz. Soğuk içecekleri 2 milyona, birayı 2-2.5 milyona, çay-kahveyi 500 bin ile 1.5 milyona içebilirsiniz. Gümbet'te, Göltürkbükü'ndeki beach club'ları aratmayan bir beach club da var.

A Lora adlı geniş bir alana yayılan mekan oldukça keyifli. Büyük minderler, çimde çift kişilik şezlonglar, hamaklar, açık jakuzi, restoranı ve barıyla sabah 09.00'dan gece 02'ye kadar hizmet veriyor.

Hergün 15.00 ile 19.00 arasında house party'ler olan mekanda fiyatlar da diğer beach clublara oranla daha ucuz. Kahvaltı 6 milyon, burgerler 5-7 milyon, sandviçler 3.5-7.5 milyon, tostlar 3.5-5 milyon, salatalar 8-11 milyon, pizzalar 7- 12 milyon, makarnalar 8-12 milyon lira. Giriş ücreti alınmayan A Lora'da meşrubatlar 2.5 milyon, yerli içkiler 5 milyon, yabancı içkiler 10-12.5 milyon lira. Burada açıkhavada jakuzi keyfi (1 saati 25 milyon) de yaşayabiliyorsunuz.