bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

ADABOĞAZI AKVARYUM

ADABOĞAZI AKVARYUMAdaboğazı Akvaryum ; Suyun berraklığı nedeniyle Akvaryum adıyla adlandırılmaktadır. İç adanın açıklarında 30 m’ye kadar derinliği olan deniz tabanı çıplak gözle görülebilmektedir.

KADIKALESİ

KADIKALESİKadıkalesi Berrak bir deniz ve narenciye bahçeleriyle çevrili eşsiz bir tatil ve dinlence bölgesidir Kadıkalesi.

AKYARLAR

AKYARLARAkyarlar Sahildeki bazı evlerden de anlaşılacağı gibi, Akyarlar eskiden ünlü bir Rum yazlık beldesiymiş.

KARAİNCİR

KARAİNCİRKaraincir'in 500 mt. uzunluğundaki güzel, kumlu plajının etrafı 2 tepeyle sarılmıştır ve kuzey rüzgarlarına kapayarak bölgenin bir turizm merkezi haline gelmesine katkıda bulunmuştur.

ASARLIK

ASARLIKİnsanların binlerce yıl yerleşik hayatta yaşadıkları Bodrum, mükemmel tarihiyle doğal güzelliğini harmanlamış ve bugün bizlere bunu sunmaya devam etmektedir.

KONACIK

KONACIKKonacık Beldenin toplam yüzölçümü 2700 hektardır. Konacık fiziki olarak Bodrum İlçe yerleşiminin devamı durumunda olup yerleşim Bodrum merkeze 5 km uzaklıktadır.

BAĞLA

BAĞLAKargı'yı geçtikten sonra, deniz yoluyla gidildiğinde ufak bir burnu geçerek, karadan gidildiğinde ise, parmak parmak uzanan bayırlardan birini tırmanarak, arkasındaki ufak Bağla Koyu'na varılır.

MAZI

MAZIMazı köyü, kökeni eskilere dayanan bir yörük köyüdür. Eskiden denizden gelen korsan saldırılarından korunmak, yani korsanlara görünmemesi için köy kıyıdan bir kilometre uzağa, dağların arasına yerleşmiştir.

BARDAKÇI

BARDAKÇIBardakçı koyu, Bodrum limanının hemen dışındadır. Eskiden su satıcılarına "bardakçı" denilirmiş.

MUMCULAR

MUMCULARMumcular, Bodrum'a bağlı ve Bodrum'a yaklaşık 30 km. uzaklıkta bir bir beldedir.

BİTEZ

BİTEZBitez Bodrum’a 8 km uzaklıkta olup Bitez’e minibüsle 15 dakikada, dilerseniz kestirme bir rotayı izleyerek, bir saatlik çok hoş bir yürüyüşle de ulaşabilirsiniz.

ORTAKENT

ORTAKENTOrtakent Yahşi, Ege Bölgesi'nde Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir beldesidir. Ortakent'in eski adı Müskebi veya yörede telaffuz edilen şekliyle Müsgebidir.

GÖLTÜRKBÜKÜ

GÖLTÜRKBÜKÜGöltürkbükü Gölköy Türkbükü Bodrum Üç yıl öncesine kadar Bodrum'un en sakin tatil yerlerinden olan Göltürkbükü, bugün artık sosyetenin vazgeçilmez adresi.

TORBA

TORBATorba : Yarımadanın merkeze en yakın koylarından biri Torba. Sadece 6 km uzaklıkta. Çamlar sahile kadar sokuluyor burada.

GÜLLÜK

GÜLLÜKGüllük Güllük Türkiye’nin güney batısında,Ege Bölgesi’nin güneyinde,Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı şirin bir sahil beldesidir.

TURGUTREİS

TURGUTREİSTurgutreis, kültür tarihinin beşiği Anadolu‘nun koy, burun, yarımada, Adalar şöleni sunan Ege‘de kimine göre tarih, kimine göre deniz demek olan bodrum Yarımadası‘nın batısındadır.

GÜMBET

GÜMBETGümbet - Bodrum a uzaklığı 3 km’dir. Özel aracınız yok ise yürüyerek ya da dolmuş seferleriyle rahatça ulaşabilirsiniz.

TÜRKBÜKÜ

TÜRKBÜKÜTürkbükü Yakın geçmişte tek bir belediye olarak birleştirilen Gölköy ve Türkbükü köyleri, şimdinin Göltürkbükü Beldesi'dir. Şarkıcılar, mankenler, oyuncular, adeta üç aylık bir film seti.

GÜMÜŞLÜK

GÜMÜŞLÜKGümüşlük, kültür tarihinin beşiği, Anadolu´nun koy, burun, Yarımadası´nın en batı ucunda doğanın sunduğu nimetlerden nasibini fazlasıyla almış, şanslı bir beldemizdir.

YALIÇİFTLİK YALI BELDESİ

YALIÇİFTLİK YALI BELDESİBodrum Yalıçiftlik Yalı Beldesi Dünün Çiftlik ve Kızılağaç köyleriyle, Yalıçiftlik’i, şimdinin Yalı Beldesi.

GÜNDOĞAN

GÜNDOĞANGündoğan köyü ege denizine uzanan Bodrum yarımadası üzerinde Romalılar tarafından M.Ö. 353 375 yıllarında deniz kenarında VARA ismiyle kurulmuştur.

YALIKAVAK

YALIKAVAKBodrum'dan Yalıkavak'a karadan yapılan yolculuk sırasında, konuklar yarımada üzerinde en çok görülmesi gereken manzaraları seyrederler.