bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

MAÇA KIZI RESTORAN

MAÇA KIZI RESTORAN TÜRKBÜKÜMaça Kızı gelenekseli yenilikçiyle beklenmeyen bir sofistikelikle birleştiriyor. Maça Kızı’nda öğle yemekleri açık büfe şeklinde düzenleniyor.

Ayla hanımın tasarımı olan açık büfe 14.00’te kampananın çalmasıyla başlıyor. Genelde Bodrum’un yöresel otları ile hazırlanmış zeytinyağlılar, etler, pilavlar, börekler, tatlılar ve meyveler masanın üzerine sıralanıyor.

İmzasını attığı geleneksel öğleden sonra büfesi o kadar lezzetli ki sadık takipçileri 25 yıldır sürekli artıyor.

{gallery}restaurant/maca-kizi{/gallery}
Güneşlenenler ve yüzenler plaj barında özel kokteyller, sandöviçler ve salataların tadına bakabilirler, plaj servisi müşterilerinin sürekli keyfi için devamlı hizmet vermektedir.

Maçakızı’nın birçok kuytu iskelesinin birinde akşam üstü çayınızı ya da kokteylinizi içip ve meşhur brownie a la mode’u yerken güneşin batışını seyretmeyi de tercih edebilirsiniz. Gelelim akşam yemeklerine...

Maça Kızı’nda akşam yemekleri usta şef Aret Sahakyan’ ın yönetiminde, lokanta bölümünde beyaz örtülü masalarda, mum ışığı altında yeniliyor. Tecrübeli aşçıbaşı Aret Sahakyan tarafından hazırlanan zengin Akdeniz menüsü 100 yıllık zeytin ağaçlarının altındaki yemek bahçesinde, mutfaktan gelen nefis aromalarla servis ediliyor.

Maça Kızı’nın açılışından bu yana değişmeyen iki servis sorumlusu var: Necip Koşar ile İbrahim Koşar kardeşler. Sabahtan gece yarısına kadar güler yüzleriyle servisi yönetiyorlar.

Maça Kızı RestoranTürkbükü Bodrum

Tel: 0 252 3776272