bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

FENERCİ BALIK

GÜMÜŞLÜK RAKI BALIKGümüşlük Rakı Balık Restaurant Fenerci Gümüşlük Bodrum Sessizliğin gölgesinde doğa ile içiçe Gümüşlük.

Gümüşlük koyunda 15 yıldır turizme hizmet veren Gümüşlük Fenerci Restaurant, Tavşan adasına geçiş noktasında bulunmaktadır . Siz adayı gezerken, verdiğiniz siparişler uzman personelimiz tarafından hazırlanmış olacaktır.

Bodrum Yarımadası'nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Myndos ile içiçe yaşayan Gümüşlük, belediyelik olup; gelen misafirlerine sosyal aktiviteler ve sağlık hizmetleriyle doyamayacakları bir tatil sunma çabasındadır.

{gallery}restaurant/fenerci{/gallery}

Bu koya ulaşabilmek için, eğer Bodrum'dan gelecekseniz, garajdan kalkan dolmuşlara binmeniz yeterli olacaktır. 20 dakika sonra Gümüşlük'e ulaşırsınız. Hemen birkaç adım sonra, koy sizi adeta kucaklar gibi karşınıza çıkar.

Vaktiyle volkanik bir krater gölü olan, balıkçılar ve denizcilerin sığındığı bu korunaklı, doğal limanda siz de kendinizi güvende hissedecek, doyumsuz günbatımlarının etkisinden kurtulamayacaksınız belki...

Tel: 0 252 394 30 51 Gümüşlük Beldesi BODRUM
İbrahim Erol GSM : 0 532 334 96 41

Güneş, deniz, doğa, tarih ve bol bol balık... Hepsini birarada bulabileceğiniz, nadir yerlerdendir Gümüşlük.

Bugün, tüm Bodrum yarımadasının en şirin yeri, balıkseverlerin adresi Gümüşlük'teyiz. Gittiği her yerde bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan ve sonunda kanserli hale getirip öldüren "betonlaşma canavarı"nın yolu her nasılsa buraya düşmemiş. Bu nedenle bahçeleri mandalina ağaçlarının, bugenvillerin, sardunyaların süslediği eski Gümüşlük evleri günümüze kadar ayakta kalabilmiş.

Gümüşlük antik kent Myndos'un yerinde kurulu. Depremler sonucu kentin bir bölümü sular altına gömülmüş. Dalma merakınız varsa, deniz dibinde tarihe yolculuk yapabilirsiniz.

Gümüşlük Bodrum'a yarım saat mesafede. Yalıkavak yönünden geliyorsanız, Gümüşlük'e girmeden önce aracınızı yol kenarına park edip, köyü kuş bakışı seyretmeyi sakın unutmayın. Hele bir de sabahsa güneşin konumundan dolayı manzara sizi adeta büyüleyecektir.

Köyün araç trafiğine kapalı sağ sahilinin tamamı ile sol sahilinin bir bölümü boydan boya balıkçı restoranlarıyla dolu. İnsan burada kendini, İstanbul'daki Çiçek Pasajı'nın deniz kenarındaki şubesinde sanıyor. Restoranlarında aradığınız her deniz ürününü bulabilir, içkinizi birbirinden leziz mezelerle yudumluyabilirsiniz.

İçkinizi yudumlarken aklınıza düştü, denize girip serinlemek istiyorsunuz. Peki o halde ne duruyorsunuz? Mayonuz içinizde ise bir kadeh rakı, iki kulaç deniz, yanına ahtapot salatası, iki kulaç daha deniz, üzerine balık... Gümüşlük'te, bu çok özel mönünün o zor bulunur keyfini doya doya yaşayabilirsiniz.

Altları aynı zamanda cafe ve restoran olan motel ve pansiyonlar sahilin sol kesiminde yer alıyor. Bazılarında mutfağından yararlanıp yemeğinizi de yapabiliyorsunuz.

Tüm Akdeniz ve Ege'de olduğu gibi Gümüşlük'te de en ideal tatil ayı Ekim. Hava, limonata gibi. Deniz ,göl görünümünde. Balık derseniz, o kadar bol ve ucuz ki bir yılda yiyemeyeceğiniz balığı bir ayda yiyebilirsiniz.

Sahili sığ ve küçük çocukların bile rahatlıkla girebileceği durgunlukta.

Koy içinde bulunan Tavşanlı ada ile sahil arasında, denizin bir karış altında kalan doğal bir bağlantı var. Adını burada yaşayan tavşanlardan alan adacığa geçmek için yapmanız gereken tek şey, paçaları sıvamak ve denizde yürümeye başlamak.

Gürültüden patırtıdan uzak huzur içinde, keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız, Gümüşlük tam yeri. "Yok arkadaş, alışmış kudurmuştan beterdir. Ben gürültüsüz patırtısız yapamam. İlle de Bodrum'un içinde kalırım" diyorsanız hiç değilse birgün balık yemeye buraya gidin derim.

Nasıl gidilir?

Bodrum'dan Gümüşlük'e Yalıkavak ve Turgutreis üzerinden gidebileceğiniz gibi, Turgutreis'e giderken İslamhaneleri'nden sapıp Peksimet Köy üzerinden de inebilirsiniz. Yol üç aşağı beş yukarı bir saat sürüyor. Otonuz yoksa, Bodrum'dan çalışan minibüslerle de ulaşabilirsiniz.