bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

ARŞİPEL BALIK RESTORAN

ARŞİPEL BALIK RESTORANArşipel Balık Restoran Bitez Bodrum'un klasikleri arasında yer alan Arşipel bu yıl 10. yılını kutluyor.

Arşipel denilince Bodrum'da neredeyse herkesin aklına tek şey gelir: Arşipel Balık Restoranı.

Antik çağlarda “eski deniz, adalar denizi” anlamına gelen ve Ege Denizi'nin de o çağlardaki adı olan Arşipel, Halikarnas Balıkçısı'nın çok bilinen bir kitabının da adı. Bu kadar öne çıkan manaları olan bir kelimenin ilk akla getirdiği anlam olabilmek gerçekten de önemli bir başarı.

{gallery}restaurant/arsipel{/gallery}

Bitez'de Aktur içindeki kendi adını taşıyan koyda, hak ettiği övgü ve ilgiyle her gün biraz daha ileriye giden Arşipel bu yıl da aranılan, gözde yerlerden biri. Füme, marine ve çiğ balık tabaklarını öneririz. Füme palamut, salmon, marine edilmiş mevsim balıkları, çiğ mevsim balıkları, ahtapot ve karides sızma zeytinyağı ile sunuluyor.

Kalamar tava dolma, ahtapot bacağı ızgara, balık köfte ve deniz mahsulleri böreği de Arşipel'i Arşipel kılan özel tatlar.

Gündüz saatlerinde plajında turkuaz denizin sularına kendinizi bırakabilir, güneşin altında bronz bir tene kavuşabilirsiniz. Tabii sayısı giderek artan müdavimlerinden size yer kalmışsa.

İşletmecisi Yavuz Cemal Ülman uzun yıllar yurtdışında yaşamış, deneyimli bir işletmeci. Ağız tadından anladığı gibi, hizmet sektörünün püf noktalarına vakıf.

Arşipel'in lezzetlerini tatmak, plajında güneşlenip denize girmek, özellikle dolunay akşamlarında tam karşınızda size yüzünü gösteren mehtabı seyretmek için listenizin en üstlerine bir yere yazın Arşipel'i.

Arşipel Balık Restoranı
Aktur Sitesi A Mahallesi
Bitez Yalısı, Bodrum
Tel: 0252 343 1116 - 343 1016