bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

YALIÇİFTLİK PANSİYON

Bodrum Yalıçiftlik Pansiyonları rehberi, Yalıçiftlikte Pansiyon hizmeti veren işletmelerin iletişim detayları yer alıyor.Bodrum Yalıçiftlik Pansiyonları rehberi, Yalıçiftlikte Pansiyon hizmeti veren işletmelerin iletişim detayları yer alıyor.

Yalıçiftlik, Gökova körfezinin girişinde ve Bodrum'un en güzel denizi bu bölgedeki küçük koylarda.
Eskiden Bodrumluların çok sevdiği sakin Kargıcık Bükü'nde ve Pabuç Koyuda Yalıçiftlik Apart otelleri, Yalıçiftlik Butik otelleri, Yalıçiftlik Pansiyonları ve Yalıçiftlik otelleri bulunuyor. Günübirlik tekneler ve yatlar bu güzel koylarda kendilerine özel girintiler buluyorlar. Koylara inen yamaçlar, manzaralı çok sayıda yürüyüş parkuruna sahip.

Yalıçiftlik'ten dört kilometre sonra tarımla uğraşan ve köy yaşamının hala sürdüğü Çiftlikköy'e varılır. Taştan yapılma çiftlik evleri tepenin eteklerine yayılmıştır. Belli başlı ürünleri, ormandaki kovanlardan toplanan çam balı ve çevredeki bahçelerde yetişen incirdir. Yalıçiftliğe giderken yolunuzun üzerindeki Mumculardan zeytinyağı almayı ve Dostlar'ın Yeride, tavuk parçaları derisi ve kemiği ile birlikte soğan ve domatesle kavrulan ve köy ekmeğiyle sunulan yöreye özgü nefis tavuk yahnisini tatmayı unutmayın.

Yalıçiftlikteki tarihi kalıntılara gelince: Çiftlik beldesine bağlı Alazeytin mahallesinin üzerindeki tepenin doruğunda, Syangela kenti kalıntıları bulunur. Mahallenin bitiminden kalıntıların bulunduğu tepeye zeytinlikler arasından geçen 20 dakikalık yürüyüşle ulaşılır. Thaengela ise Mumcular-Bodrum yolu üzerindeki Pınarlıbelen köyünün mahallesi Etrim köyünün 1.5 km üzerindeki tepededir. Köyden tepeye olan patika yol oldukça diktir ve yürüyüş zaman alır. Köyden rehber almakta yarar vardır.

Tepedeki kalıntılar bu kadar zahmete değer düzeyde değildir. Ama spor olsun isterseniz hava sıcak değilse ve zamanınız da varsa böyle bir keşif ilgi çekici olabilir.

Yalıçiftlik ulaşım: Torba kavşağından tabelaları izleyerek karayoluyla ulaşılabilir. Özel aracınız yoksa üzülmeyin. Bodrum'dan dolmuşla 20 dakika uzaklıktaki Yalıçiftlik'e, çam ormanlarının arasında kıvrıla kıvrıla giden yol üzerindeki gümbetlerin önünden geçilerek varılır.

Bodrum'un şirin tatil beldesi Yalıçiftlikte tatil yapmak isterseniz, Yalıçiftlik otel fiyatlarını inceleyip, biran önce Yalıçiftlik Otel rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederim. Kesenize ve kafanıza uyan Yalıçiftlik Apart Otellerinden birinde, bir Yalıçiftlik Butik Otelinde, bir Yalıçiftlik Pansiyonunda veya bir Yalıçiftlik Otelinde geçirebilirsiniz tatilinizi.

{gallery}yarimada/yaliciftlik{/gallery}

HASAN - PANSİYON
ADRES: Çiftlik Mahallesi Yalı Kümeevleri - YALI BELDESİ | BODRUM
TEL: + 90 252 368 90 03