bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

MAZI SAHİL PANSİYON

Mazı’ya bağlı bir başka sahil de Hurma Sahili.

Yıl boyunca nemsiz havası, narenciye, zeytin, çam ağaçları ile kaplı doğası ve tertemiz deniziyle Gökova Körfezindeki Hurma sahili sakin ve huzurlu tatil arayanların mekanı. Malta şövalyelerinin içini oyarak altın dolu küplerini sakladıkları "Gözyaşı Kayası"na(aslında sunak olmalı) çıkarak Hurma Sahilinin genel manzarasını görebilirsiniz.

Bir başka kaya yapısı da koyun girişinde bulunan "Kayık Kayalar". Uzaktan Viking Kanyonunu andırdığı için bu ismi olan adacığın karşısında ise yürüyüş yapıp hiçbir ücret ödemeden tertemiz bir denize girebileceğiniz kumlu plaj var.

Hurma sahilinin solunda Ilgın, Sedef ve Kargılı koylarının bir özelliği de dipten karışan soğuk ve tatlı sulara sahip olması. Denizin kaynakla karıştığı yerde yüzenlerin duş ihtiyacı kalmıyor.

Doğal SİT alanı olan bölgede yürüyüş için uygun patika yollar var. Hurma Sahilinden kiralayacağınız teknelerle Ilgın, Sedef, Kargılı, Çökertme, Kisebükü koylarına geziler yapabilirsiniz.

Sahil Pansiyon, denize sıfır ve ağaçların gölgesindedir ve arkası mandalinalıktır. Sebze ve yumurta doğal ortamda kendileri tarafından üretilmekte, her zaman taze balık bulunmaktadır.

Pansiyon iki katlı 15 odalı ve 45 yataktan oluşmaktadır. Her oda da tuvalet banyo bulunmaktadır.

Pansiyonun Yanındaki deniz kenarındaki bölümde sabah, öğle ve akşam yemeklerini yerken içkinizi yudumlarken eşsiz manzarayı seyredip büyük keyif ve huzur bulacaksınız.

Nasıl gidilir?
Bodrum'dan Milas yönüne giderken, Güvencinlik'i geçer geçmez 20'nci kilometrede sağa Mumcular'a sapıyorsunuz. 9 kilometre sonra Mumcular'a geliyor; 18 kilometre sonra Yukarı Mazı ve 7 kilometre daha gidince Aşağı Mazı'dasınız. Bodrum çıkışında Torba kavşağına gelince sağa sapıp, yeni açılan Yalıçiflik yolu üzerinden de ulaşabilirsiniz. Orman içinden giden yolun manzarası doyumsuz. Ancak, bilen birileriyle gitmezseniz, yolları şaşırma riskiniz var.

Mazı Sahil Pansiyon

Mazı Köyü Hurma Yalısı BODRUM
Tel. 0 252 339 21 31 GSM. 0 535 959 43 41