bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

MARMARİS - DATÇA

Marmaris Datça Marmaris Mavi Yolculuk Turları MarmarisMarmaris Datça Marmaris Mavi Yolculuk Turları Marmaris

1. gün: Marmaris

2. gün: Bir saatlik yol ile Kadırga'ya varış. Yemek ve ilk yüzme molasını burada verdikten sonra 3 saatlik ikinci bir etap ile akşama doğru geceleme yeri Bozukkale'ye (Loryma) varış.

3. gün: Sabahleyin Yeşilova Körfezi'ne doğru yola çıkış. Bu bölgede yüzme ve yemek molalarından sonra geceleme Bozburun'da limanda.(Yeşilova bir alternatif)

4. gün: 2 saatlik kısa bir yolculukla Çiftlik Koyu'na (Aktur) varış. Öğleden sonra ise birbuçuk saat yola devam ederek turun dönüş noktası ve en büyük limanı olan Datça'ya varış. (isteyenlere karadan Knidos gezisi)

5. gün: Kahvaltıdan sonra ikibuçuk saatlik bir seyir bizi Dişlice Adası'ndan geçerek Bencik'e ulaştıracak. Geceyi yarımadanın en dar yerinde bulunan ve içeriye doğru bir nehir gibi kıvrılan bu güzel koyda geçireceğiz.

6. gün: Bencik'ten sonra kısa bir seyirle Orhaniye ve Selimiye köylerinin bulunduğu bölgeye geçiyoruz. Bu bölgede de gezebileceğimiz ve içlerinden birini geceleme için seçebileceğimiz bir sürü şirin koy bizi bekliyor.

7. gün: Bugün Marmaris'e dönüşe geçiyoruz. Karaburun'u döndükten sonra Serçe Limanı'na varış. Bugün Bodrum Müzesi'nde sergilenen 11. yüzyıl Bizans batığının bulunduğu koy burasıdır. Geceleme yolcuların eğilimine göre Çiftlik Koyu veya Marmaris Limanında.

8. gün: Marmaris