bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

GÖKOVA KÖRFEZİ

Gökova Körfezi, Karacasöğüt, Sedir Adası, Bodrum Mavi Yolculuk Rotası.Bodrum, Gökova Körfezi, Karacasöğüt, Sedir Adası, Bodrum Mavi Yolculuk Rotası.

 

1'inci Gün - Bodrum
  Yat’a ilk giriş esnasında kaptan ve yat personeli ile tanışma ve tur hakkında bilgilerin verilmesi amaçlı “Hoşgeldin Kokteyl’i” yapılır. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos'un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de Bodrumdaki birçok gösteriye sahne olmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Sen Peter Kalesi'dir. Ortaçağdan beri ayakta kalan ve dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir.
2'nci Gün - Orak Adası, Çökertme
  Kahvaltıdan sonra Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.
3'üncü Gün - Yedi Adalar, Küfre Koyu, Uzun Liman
  Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız; bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun. Arzu eden konuklarımız günlük ve çam ağaçları ile kaplı ormanlarda yürüyüş yapabilir. Yedi Adalar'da ilk durağımız, Küfre Koyu olacak. Akşam yemeği ve geceleme için Uzun Liman'a demirlenir.
4'üncü Gün - Tuzla Koyu, Longoz Koyu, Karacasöğut
  Sabah turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na doğru yola çıkılır. Sabah yüzmeleri artık sizin günlük rejiminizin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşe olan Löngöz Koyu'na demirlenir. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba'nın salaş kafesinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Karaca Söğüt Köyü'ne hareket ediyoruz. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km. mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. İsteyen konuklarımız opsiyonlu düzenlenebilen Marmaris veya Dalyan-Kaunos gezilerine katılabilirler.
5'inci Gün - Sedir Adası, Kleopatra Plajı, İngiliz Limanı
  Sedir (Kedrae) Adası'na hareket edilir. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlardan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Etrafa saçılmış kırık sütunların, üzerine resimler yapılmış, kabartma ve rölyeflerle dekore edilmiş taşların arasında yürüyüş yapılabilinir. Adada bulunan Kleopatra Plajında sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, özel olarak bu kumu Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır. Akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na (Değirmen Bükü) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur.
6'ıncı Gün - Kargı Koyu, Kise Bükü
  Erken saatlerde Kargılı Koyu'na (Molla İbrahim Koyu) varılır. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü (Alakışla Bükü)'ne hareket edilir. Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel koyda yapılır.
7'inci Gün - Papuç Burnu, Yalıçiftlik, Bodrum
  Kahvaltıdan sonra öğlen yemeği için Pabuç Burnu'na hareket edilir. 5 çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilir. Bu koydan opsiyonlu köy turu düzenlenmektedir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır. 8’inci gün anlaşmaya göre tur sona erer.