bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

BODRUM MAVİ YOLCULUK TURLARI

MAVİ YOLCULUK TURLARIMavi Yolculuk Turları Bodrum ; Bodrum - Gökova - Bodrum Mavi Yolculuk Turu

 

Mavi Yolculuk Turları Bodrum

Aşağıda ki güzergahlar tahmini olarak bilgi için verilmiştir.

Mavi yolculuk için karar verdiğiniz tekne kaptanı ile detaylı olarak güzergahları ve tekne ile ilgili kuralları konuşmanızı öneriniz.

1.Gün Bodrum : Bodrum Limanı'nda saat 15:30' dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Heradot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolus'un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de Bodrumdaki birçok gösteriye sahne olmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Sen Peter Kalesi'dir. Ortaçağdan beri ayakta kalan ve dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir.

2.Gün Orak Adası - Çökertme : Siz kahvaltınızı yaparken tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.

3.Gün Yedi Adalar : Küfre - Uzun Liman : Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız; bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun. Arzu eden konuklarımız günlük ve çam ağaçları ile kaplı ormanlarda yürüyüş yapabilir. Yedi Adalar'da ilk durağımız, Küfre Koyu olacak. Akşam yemeği ve geceleme için Uzun Liman'a demirleyeceğiz.

4.Gün Tuzla - Löngöz - İngiliz Limanı : Sabah turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na doğru yola çıkılır. Sabah yüzmeleri artık sizin günlük rejiminizin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşe olan Löngöz Koyu'na demirleyeceğiz. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba'nın salaş kafesinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na (Değirmen Bükü) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur.

5.Gün Kleopatra Adası - Karaca Söğüt : Sedir (Kedrae) Adası'na hareket. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlardan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Etrafa saçılmış kırık sütunların, üzerine resimler yapılmış, kabartma ve rölyeflerle dekore edilmiş taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Adada bulunan Kleopatra Plajında sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, özel olarak b'u kumu Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır. Akşam yemeği ve geceleme için Karaca Söğüt Köyü'ne hareket ediyoruz. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km. mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. İsteyen konuklarımız opsiyonel olarak düzenlenebilen Marmaris veya Dalyan-Kaunos gezilerine iştirak edebilirler.

6.Gün Kargılı - Kisebükü (Alakışla Bükü) : Erken saatlerde Kargılı Koyu'na varılır. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü (Alakışla Bükü)'ne hareket edilir. Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel koyda yapılacaktır.

7.Gün Pabuç Burnu - Yalıçiftlik - Bodrum : Kahvaltıdan sonra öğlen yemeği için Pabuç Burnu'na hareket. 5 çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır.

8.Gün Bodrum : Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar :

 • Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
 • Liman masrafları ve vergileri.
 • Palamar ücretleri.
 • Mürettebat servisi.
 • Kullanma suyu.
 • Dizel ve benzin.
 • Nevresim takımları ve banyo havlusu.
 • Transit Log ve çıkış işlemleri.
 • Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
 • Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.)
 • K.D.V.
 • Yunan Adaları programlarında;
 • Yabancı kara sularındaki tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
 • Yabancı karasularındaki gümrük işlemleri ve masraflar.


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Alkollü ve alkolsüz içecekler, şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
 • Havaalanı transferleri.
 • Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları.


Önemli : Dışardan yata alkollü ve alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yat barında satılmaktadır. Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler kahvaltı ve 5 çayı haricindeki diğer zamanlarda ücretlidir. Geç kalan bir yolcunun yata ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

Kesin hareket günleri : Cuma – Cumartesi – Pazar - Pazartesi

Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.
* Tek kişi farkı %60.
* Çocuk indirimi ( sadece ebeveynleri ile aynı kamarada kalmaları durumunda ) :
* 0-3 yaş ücretsiz, 4-10 yaş %50, 10 yaş üzeri tam fiyat. Çocuk için extra yatak konulmaz.
* Fiyatlamada TCMB döviz alış kuru kıllanılmaktadır...

Bodrum - Gökova - Bodrum Mavi Yolculuk Turu Tahmini Fiyatlardır.

04 Nisan – 28 Mayıs / 02 –29 Ekim
220 €,- Kişi başı haftalık

29 Mayıs – 25 Haziran / 18 Eylül – 01 Ekim
250 €,- Kişi başı haftalık.

26 Haziran – 09 Temmuz / 04 - 17 Eylül
300 €,- Kişi başı haftalık

10– 30 Temmuz / 28 Ağustos – 03 Eylül
370 €,- Kişi başı haftalık.

01 – 21 Ağustos
400 €,- Kişi başı haftalık