bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

İYİ BİR DALIŞ İÇİN TEMEL BİLGİLER

İYİ BİR DALIŞ İÇİN TEMEL BİLGİLERİyi Bir Dalış için Temel Bilgiler Dalmaya Başlamak için ne gereklidir? Dalış eğitimine başlamak için kendiniz yeterlidir.

Eğitimler esnasında gerekli olan tüm ekipmanlar size dalış kursları tarafından sağlanmaktadır.

{gallery}mavi/dalis{/gallery}

Herhangi bir ön şart var mıdır?

Dalışa engel bir sağlık koşulu olmadığı sürece 14 yaşını tamamlayan herkes dalış yapabilir.

Daha önce hiç denemediysem gene de dalabilir miyim?

Elbette.. Zaten dalış kurslarının işi bu, sizi sualtı ile tanıştırmak.

Dalışa başlamak için kaç yaşında olmam lazım?

Junio Open Water diver Brövesi için Min 11. yaşı doldurmuş olmak gereklidir.

Dalışa başlamak için iyi bir yüzücü ya da sporcu olmam gerekli midir?

Dalış yüksek efor gerektiren bir spor değildir. Engel oluşturan bir rahatsızlığınız olmadığı sürece herhangi bir sportif kimliğiniz olmasına gerek yoktur. Yüzme biliyor olmanız yeterlidir.

Dalış eğitimi ne kadar sürer? Çok mu uğraşmam lazım?

Kesinlikle hayır . Dalış eğitimi 3 aşamadan oluşur: Teorik sınıf derleri, havuz eğitimi ve deniz eğitimi. 4 adet sınıf dersini ve havuz eğitimlerini başarı ile tamamladığınız zaman ilk deniz dalışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ve bütün dünyada geçerli olan bir dalış sertifikasına sahip olursunuz.

Dalış Kurslarının programlarından kendi takviminize uygun programı seçip katılabilir, havuz ve deniz çalışmalarını aynı şekilde kendi programınıza uygun şekilde seçebilirsiniz.

Performans ve isteğinize bağlı olarak kendinizi hazır hissettikçe ileriki aşamalara devam edebilirsiniz.

Peki dalmaya ne zaman başlayabilirim?

En kısa zamanda! 4 adet teorik sınıf dersi ve 1 adet havuz eğitimini tamamladıktan sonra ilk deniz dalışınızı eğitim içerisinde gerçekleştireceksiniz. Yani sınıfın kapısından girdikten 2-3 hafta sonra dalışın tadına varabilirsiniz.

Dalış pahalı bir spor mudur?

Diğer spor dallarında olduğu gibi, ilgi derecenize göre harcama limitiniz değişecektir. Eğitimler için herhangi bir malzeme sahibi olmanıza gerek olmadan dalış merkezi tarafından gerekli dalış malzemeleri size sağlanacaktır. Tecrübe ve ilginiz arttıkça arzunuza göre ekipmanlarınızı satın alma yoluna gidebilirsiniz.

Tehlikeli bir spor mudur?

Sportif dalış tüm spor dalları arasında istatistiksel olarak en az tehlikeli ve riskliler arasında yer almaktadır. Size anlatılan kurallar uygun ve bilinçli bir dalgıç olduğunuz sürece dalış esnasında zarar görme olasılığınız banyoda ayağınız kayıp düşme olasılığından çok daha düşüktür.

Sualtındaki canlılardan korkmuyor musunuz?

Dalışa başladığınızda göreceksiniz ki sualtındaki canlılar da aynı suüstündekiler gibi siz onlara zarar vermedikçe size rahatsızlık vermezler. Tam tersine sizden çekinirler.

Türkiye’de güzel dalış noktaları var mı yoksa illa yurtdışına mı gitmeliyim?

Yurdumuzda oldukça ilginç ve size yakın dalış noktaları vardır. Bodrum'da bu noktaları keşfedebilirsiniz. Daha fazla seçenek için yurtdışı dalış turlarına katılmak tamamen sizin tercihinizdir.