bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

BODRUM MAVİ BAR

MAVİ BARMavi Bar ; Bodrum'dan söz açılırsa eğer, konu döner dolaşır Maviye gelir. Sahnesinden hepsi birbirinden değerli pek çok müzisyen geçmiştir;

Fikret Kızılok, Bülent Ortaçgil, Grup Gündoğarken, Bulutsuzluk Özlemi, Doğan Canku, Erkan Oğur, Yeni Türkü, Neşet ve Nükhet Ruacan, Gürol Ağırbaş ile adını sayamadığımız isimler, henüz çok ünlü değillerken Mavi'de çalmışlar.

Bundan tam yirmi üç yıl önce Bodrum şimdikinden çok farklı; doğal, sade ve sessizken, Balıkçı'nın yazdıklarından esinlenilerek Mavi adıyla açılmış. Yüz elli senelik begonvillerle kaplanmış tipik bir Bodrum evi, aslında hem Mavi'yi hem de artık kalmamış gerçek Bodrum'u anlatmaya yeter.

{gallery}gece/mavi{/gallery}

Bodrum'da sabahtan akşama gidilen belli yerler varken akşam uğrak yeri Mavi'ye dönüşüvermiş. Harika müzikler yapılmış, iyi dostluklar kurulmuş, kendinden taviz vermemiş ve bugüne gelmiş Mavi. İlk zamanlarından bugüne bir çok sima var Mavi ile ismi geçen: Eyüp, Taner, Gül, Bülent (Küba), Oya, Kelebek Hakkı, Mavi denilince akla ilk gelen isimler..

Bodrum müdavimlerinin Ora Bar, Avlu Bar, Rakıcı'dan ve Mavi'nin ilk yıllarından tanıdığı Eyüp bu yıl yeniden Mavi'de.

Mavi'yi Mavi yapan en önemli unsur elbette müzik. Ama her şeyden önce, Mavi bir olgu; bugüne dek tarzını ve ruhunu koruyabilmiş, Bodrum'la bütünleşmiş, hep böyle kal deyip yokluğunu tahayyül bile edemeyeceğimiz..

Adres : Cumhuriyet Cd. No 175 Kumbahçe Mh. BODRUM
Telefon: +90 252 3163932
GSM : +05333533211