bodrumlu.com

Bodrum Tanıtım Sitesi

BODRUM ANTİK KENTLER, BODRUM COĞRAFİ DURUM, BODRUM HAKKINDA, BODRUM HALİKARNAS,BODRUM SARNIÇLARI, BODRUM TARİHİ, BODRUM TATİL, BODRUM TURİZM, BODRUM ULAŞIM, BODRUM'UN ADI, BODRUM'UN İKLİMİ, MAVİ BAYRAKLI PLAJLARI

BODRUM ANTİK KENTLER

Bodrum Antik kentler Eğlence Mavi yolculuk PlajlarHomeros'un 'Ebedi mavilikler ülkesi' dediği ve bir diğer Bodrumlu Cevat Şakir'in de 'başka yerde olup nur içinde yatılacağına burada nur içinde yaşanır' demesi boşuna değildir.

BODRUM COĞRAFİ DURUM

COĞRAFİ DURUMUKuzeyde Güllük, Güneyde Gökova Körfezi'nin çevrelediği Bodrum Yarımadası’nda yeralan ilçenin Milas İlçesi ile kara sınırı vardır.

BODRUM HAKKINDA

BODRUMBodrum Hakkında Genel Bilgiler ; Bodrum, doğal güzelliklerinin yanısıra, önemli jeopolitik konumu nedeniyle birçok büyük uygarlığa ev sahipliği yapmış, antik çağın en ünlü kentlerinden biridir.

BODRUM HALİKARNAS

BODRUM, HALİKARNASBodrum Halikarnas Bodrum, ya da tarihteki adıyla "HALİCARNASSOS" güneş, deniz, doğa ve efsaneler ile eğlencenin iç içe geçtiği bir kentimiz.

BODRUM SARNIÇLARI

BODRUM SARNIÇLARIBodrum Sarnıçları Bodrumlu olan ve Bodrum'a seyahat eden herkesin sıklıkla gördüklerinin başında sarnıçlar gelir. Neredeyse buranın alamet-i farikalarından birisi olmuştur desek sanırım yanlış bir şey söylemiş olmayız.

BODRUM TARİHİ

BODRUM TARİHİBodrum Tarihi ; Halikarnassos'ta (Bodrum‘un eski adı) M.Ö. 484 yılında doğan ve "Tarihin Babası" olarak bilinen Herodot'a göre günümüz Bodrum yerleşim bölgesinde yer alan ilk şehir Karya ve Leleg'ler zamanında yerleşim alanı olarak görmekteyiz.

BODRUM TATİL

BODRUM TATİLBodrum Tatil Cenneti, Bodrum tatil Yerleri, Tatil Otelleri, Bodrum tatil Merkezleri, Bodrum Tatil Cenneti, Bodrum tatil Yerleri, Tatil Otelleri, Bodrum tatil Merkezleri

BODRUM TURİZM

İlçe merkezindeki plajın yanında Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak, Gümüşlük, Yalıçiftlik, Türkbükü gibi bugün belde olmuş eski köylerdeki plajlar yeşille mavinin en güzel birleştiği yerler olarak bilinir. Yat turizmi ilçede gelişmiştir.Bodrum plajlarıyla, gece hayatıyla, Bodrum Kalesi ile tüm dünyada bilinen Turizm merkezlerinden biridir. Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak, Gümüşlük, Yalıçiftlik, Türkbükü

BODRUM ULAŞIM

Bodrum Ulaşım Hava Ulaşımı Havayolları, Kara Ulaşımı Otobüsler, Deniz Ulaşımı Feribotlar, Yerel Ulaşım Taksi ve Minibüsle.Bodrum Ulaşım Hava Ulaşımı Havayolları, Kara Ulaşımı Otobüsler, Deniz Ulaşımı Feribotlar, Yerel Ulaşım Taksi ve Minibüsle.

BODRUM'UN ADI

Bodrum adını, 15. yüzyılda Halikarnassos'a yerleşen Aziz Yuhanna Şövalyeleri (Ordo Equitum Sancti Johannis) nin tarafından inşa edilen Bodrum Kalesi'nden almıştır.Bodrum adını, 15. yüzyılda Halikarnassos'a yerleşen Aziz Yuhanna Şövalyeleri (Ordo Equitum Sancti Johannis) nin tarafından inşa edilen Bodrum Kalesi'nden almıştır.

BODRUM'UN İKLİMİ

Bodrum'un İklimiBodrum İklim itibariyle Ege ve Akdeniz iklimlerinin sentezinden oluşan bir özelliğe sahiptir. Yarımada olarak mikro klima alan özelliği gösterir.

MAVİ BAYRAKLI PLAJLARI

Bodrum'un Mavi Bayraklı Plajları Bodrum'un Mavi Bayraklı Plajları ;Bodrum 36 mavi bayrakla Türkiye’nin en çok bayrak alan ilçesi oldu. Bodrum'da keyifle denize girebileceğiniz yerleri sıralıyoruz.